Ціна на ринку газу впала до 10-річного мінімуму


Ціна газу на українському ринку впала до позначки 186 доларів за 1000 м3 починаючи з 3-го кварталу 2019 року, що є мінімумом для останніх 10-ти років.

Ціна на ринку газу впала до 10-річного мінімуму

На початку 2020 року було невелике зростання, але вже зараз зрозуміло, що продовження теплої зими та китайський коронавірус опустять цінову планку ще нижче. повідомляє ETG.UA.

Об этом сообщает Руспрес

На поточну ціну газу, як на українському, так і на світових ринках, вплинуло кілька факторів. По-перше, аномально тепла зима в нашій країні та у всій Європі. Друга причина – політична. В очікуванні розв’язання питання транзиту російського газу через територію України, європейські учасники ринку заповнили всі доступні сховища. В кінці грудня переговори завершилися підписання нового договору, у зв’язку з чим пропозиція перевищила попит. Знову-таки, погода вплинула на витрачання вже наявних запасів газу. Як підсумок – стрімке падіння ціни до рекордних показників.

Третій фактор не настільки очевидний: китайська промисловість, яка є основним світовим споживачем газу, через коронавірус значно скоротила виробництво, в деяких галузях з показником у 40%. Відповідно скоротилося споживання, і ціна на світовому ринку просіла ще нижче.

— Спираючись на цю інформацію, ми можемо прогнозувати ціну у 2020 році на рівні 120-150$,– коментує СЕО ETG.UA Володимир Шведкий.– Росія зі своїм «північним» і «Південним» потоками, а також постачання зрідженого газу з США і тої ж Росії, створюють надлишкову пропозицію на ринку, тому істотного корегування ціни в бік підвищення очікувати не варто.

При такій вартості газ стає економічно вигідним видом палива для вироблення електроенергії. Тому можна очікувати, що при збереженні цінового тренду, європейські та й українські станції генерації, будуть потроху переорієнтуватися з вугілля на газ. Блакитне паливо більш ефективне і екологічне, має менші викиди СО2 в атмосферу.

Низька вартість газу призведе і до негативних наслідків у економіці України.

— Швидше за все будуть заморожені вітчизняні проєкти з буріння. У 2017-2019 рр. український приватний видобуток зростав приблизно на 2,5% на рік, – розповідає СЕО ETG.UA Володимир Шведкий. – Інвестори розраховували свій прибуток, виходячи з ціни в межах 300 доларів за 1000 метрів кубічних. Це давало гарантувало термін окупності свердловини у 2,5-4 роки. Відповідно, падіння ціни пригальмує, або й зовсім заморозить всі ініціативи з розробки вітчизняних родовищ.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

  • «Ліміт» на c/г землю зменшать в 4 рази,– Разумков

Джерело статті: “https://socportal.info/2020/02/13/tsina_na_rinku_gazu_vpala_do_10_richnogo_minimumu.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя